Норми ввезення або вивезення готівки для фізичних осіб

  Згідно постанови Національного банку України № 312 від 25.07.2012 року про переміщення готівки і банківських металів через кордон України:

  • Фізична особа має право ввозити на територію України і вивозити за її межі готівку в сумі, що не перевищує еквівалент 10000 євро, без письмового декларування митному органу.
  • Фізична особа - резидент має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10000 євро, за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі та за наявності документів, що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах), виключно на ту суму, що перевищує в еквіваленті 10000 євро. Термін дії таких документів 30 календарних днів, починаючи з дня видачі.
  • Фізична особа - нерезидент має право ввозити в Україну готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10000 євро, за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі.
  • Фізична особа - нерезидент має право вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10000 євро, якщо сума готівки, що вивозиться не перевищує суми готівки, письмово задекларованої цією особою митному органу при ввезенні в Україну. Вивіз готівки в такому випадку здійснюється за умови її письмового декларування митному органу в повному обсязі.
  • Юридична особа ввозить готівку в Україну або вивозить їх за межі України через повноважного представника без обмеження суми на умовах письмового декларування відповідному митному органу в повному обсязі.
×
Отримати безкоштовну консультацію